Obsah

Dawson cup

Dawson cup

Dawson cup 2019_Kamenec se nechce vzdát koruny

Letošní rok se ve Lhotce u Radnic turnaj uskutečnil v sobotu 13. července. Počasí spíše připomínalo apríl, ale fotbalové týmy a diváky to neodradilo.

Ředitel turnaje Martin Pešek dal dohromady 5 celků, hrálo se systémem každý s každým 2 x 12 min. Jednotlivé zápasy se hrály ve vysokém tempu a týmy předváděly pohledný fotbal. Už po prvním odehraném zápasy mezi SK Břasy a SK Pleská (tým složený z mladých hráčů Mirošova a Kakejcova) bylo jasné, že dva největší rivalové Kamenec a domácí Lhotka nebudou mít cestu k prvenství v turnaji vůbec jednoduchou. Pátým týmem v turnaji byli nadějní fotbalisté Radnic.

S přibývajícími zápasy týmy Lhotky a Kamence zúročovaly své zkušenosti společně s kvalitou a bylo jasné, že kdo vzájemný zápas vyhraje, dosáhne celkového vítězství. Utkání začalo dost zostra, nicméně rozhodčí Roman Štěpánek držel emoce na uzdě a svým bezchybným výkonem si zasloužil respekt obou celků. Po právu byl také vyhlášen jako největší hvězda celého turnaje!

V prvním poločase Lhotka měla několik stoprocentních šancí, které bohužel neproměnila díky fantastickému výkonu kameneckého brankáře Petra Spěváčka, který musel políbit před utkáním fotbalového boha, jinak se totiž jeho čarování v bráně vysvětlit nedá. A jak se ve fotbale stává, udeřil na druhé straně Kamenec. Po zahraném rohu se míč od domácí obrany odrazil ke Kubovi Spěváčkovi, který míč napálil do pravého horního rohu lhotecké branky. Po této životní trefě Kamenec dohrával 1. poločas v poklidném tempu.

Na začátku poločasu druhého Kamenec kopal standardku po zbytečném faulu domácích téměř z poloviny hřiště. K míči se postavil kamenecký Pecháček a dalekonosnou střelou zvýšil na 2:0. Lhotecký tým se však nevzdával a vytvořil si další gólové šance, kamenecký brankář však přiváděl útočníky k zoufalství. Ke konci zápasu Kamenec udeřil ze standardní situace podruhé a Lhotečtí hráči odcházeli ze hřiště po konečné stavu 3 : 0 se sklopenými hlavami, neboť konečný výsledek je nespravedlivý k předvedenému výkonu.

Kamenec tak vyhrál turnaj potřetí v řadě, což se žádnému týmu předtím nepovedlo.