Navigace

Obsah

Dawson Cup 2016

Triumf domácí Lhotky

Po traktoriádě je fotbalový turnaj Dawson cup druhou největší sportovně-kulturní akcí roku konanou v malé vesničce Lhotka u Radnic vždy druhou sobotu v červenci již několik desítek let.

Turnaj má každoročně velký náboj, protože se sem sjíždí rivalové z okolních vesnic, atmosféra je navíc umocněna šikmou hrací plochou. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 6 týmů, které byly nalosovány do dvou skupin. Z každé skupiny postoupily první 2 týmy, které se utkaly se soupeři z druhé skupiny v semifinále.

V 1. semifinále na sebe narazil vítěz skupiny A, tým Kamence mladší, jenž byl nabitý hráči působících v krajských soutěžích, proti týmu Břas. Očekával se jednoznačný zápas, nicméně velká bojovnost hráčů Břas otupovala kombinační hru soupeře. Zápas nakonec vydřel Kamenec v poměru 2:1 a mohl se tak těšit na finále. V tomto utkání zaznamenal svůj životní gól nestárnoucí Vráťa Kroc z Břas střelou do šibenice z více jak 30 metrů!

2. semifinále bylo jednoznačnou partií domácí Lhotky, kteří deklasovali tým Březiny 4:0. V zápase o 3. místo převálcovali hráči Březiny tým Břas 5:0, který se nevzpamatoval z porážky od Kamence v semifinále.

Celý turnaj vyvrcholil bitvou o trůn mezi domácí Lhotkou a Kamencem. Mírným favoritem byl Kamenec, který obhajoval prvenství z předchozích dvou let. V zápase to poměrně jiskřilo jako každý rok, zejména souboje mezi domácím Vaškem Spurným a kameneckým Fandou Poláškem byly často na hraně pravidel. Do vedení se dostala v 1. poločase Lhotka po krásné kombinační hře, v zápětí však Kamenec vyrovnal po chybě domácí obrany. V druhém poločase byl výkon od obou týmů velmi nervózní, nikdo nechtěl udělat chybu, která by znamenala prohru. Čtyři minuty před koncem udeřili domácí a vsítili vítězný gól na 2:1 po standardní akci. Domácí tak přerušili vítěznou šňůru Kamence a putovní pohár starosty obce se vrátil do Lhotky.

Velké dík patří organizátorům turnaje, zejména Martinovi Pešků, řediteli turnaje. Celý turnaj byl zakončen živou hudbou v podání Pepy Noska, který svým vystoupením významně podpořil nádhernou atmosféru sobotního večera, který se protáhl až do brzkých ranních hodin.

Vytvořeno: 11. 7. 2016
Poslední aktualizace: 9. 5. 2017 12:14